Četvrtak, 25 Februara, 2021

Joaquin poput Bake Sliškovića: Pogodio je direktno iz kornera

Sjajnu utakmicu odigrali su Real Betis te Valencia u polufinalu Kupa kralja. Završilo je 2-2. Betis je na svom stadionu Benito Villamarin na kojem se igra finale kupa, vodio 2-0 te bio je blizu prve pobjede protiv Valencije nakon 2016. godine.

Betis je za 1-0 zabio u posljednjim trenucima prvog dijela prekoLorena Morena i na 2-0 je povisio Joaquin sjajnim golom iz kornera u 54. minuti u stilu Bake Sliškovića. Namjestio je loptu lukavi Joaquin na korner pa iznenadio gostujućeg golmana.

VAR je potvrdio da je bio gol.

Valencia je do kraja susreta uspjela izjednačiti golovima Denisa Čeriševa (70’) te Kevina Gameira (90'+2’). Uzvratni susret je 28. veljače na Mestalli a Betis je do sada dva puta slavio u kupu (2005., 1977.), dok je Valencia sedam puta slavila u ovom natjecanju.

U drugom polufinalnom paru Barcelona i Real Madrid su u srijedu na Camp Nou odigrali 1-1 i uzvrat je 27. veljače na stadionu Santiago Bernabeu. Real je poveo u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza i izjednačio je Malcom u 58. minuti.